Jakie kolorystycznie meble wybrać do biura?

Kategoria: Aktualności Dodano:

Nie od dzisiaj wiadomo, że odpowiednio dobrane kolory w przestrzeni biurowej mają ogromny wpływ na pracowników, ich emocje oraz wydajność. Różne barwy mają bowiem różny wpływ na nastrój człowieka. Istnieją kolory, które sprzyjają skupieniu w pracy oraz takie, które wywołują określone samopoczucie. Dorosły człowiek spędza w pracy praktycznie 1/3 część swojego życia. Dlatego warto zadbać o to, aby przestrzeń biurowa była odpowiednio zaaranżowana.

Odpowiednie kolory w biurze

Kolory we wnętrzach nie stanowią tylko elementu dekoracyjnego – sprzyjają także efektywności i kreatywności przebywających w pomieszczeniu pracowników. Z tego powodu barwy ścian i wyposażenie biura muszą być dopasowane zarówno do charakteru pomieszczenia, jak i do jego funkcji. Trzeba przy tym pamiętać, że wnętrza monochromatyczne, jeśli nie zostaną zaprojektowane z prawdziwą rozwagą, będą po prostu nudne i takie też odczucia będą wywoływać u osób w nich przebywających. Dlatego warto je połączyć z kolorowymi akcentami mebli, które ożywią wnętrze. Tu jednak także należy zachować umiar – wnętrza nadmiernie kolorowe będą powodować wrażenie wręcz odwrotne i ciężko będzie się w nich skupić.

Kolorowe akcenty meblowe

Projektując wnętrza biurowe, należy pamiętać, że nie każdej branży będzie odpowiadała ta sama kolorystyka biura. Inne barwy można zastosować w agencji marketingowej, a jeszcze inne w kancelarii prawniczej. Meble w niebieskim kolorze uspokoją i wyciszą pracowników w stresujących sytuacjach. Podobne działanie będą miały dodatki meblowe w kolorze zielonym. Żółte i pomarańczowe elementy wyposażenia delikatnie pobudzają i pozwalają utrzymać uwagę na zadaniach w pracy. Czerwone elementy mebli mogą pobudzić do działania, a w nadmiarze wywołać agresję. Zbyt duża ilość szarego może wywołać poczucie przygnębienia. Ważne, by wszystkie elementy w biurze pasowały do siebie.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło