Jakie meble sprawdzą się w małych kuchniach?

Kategoria: Aktualności Dodano:

Jeśli mamy małą kuchnię, nie jest to powód do zmartwień. Niewielkie pomieszczenie nie musi być przytłaczające i niewygodne, jeśli odpowiednio je urządzimy i wyposażymy w niezbędne sprzęty. Warto pamiętać o kilku szczegółach, gdy dopiero jesteśmy w trakcie remontu, lub na świeżo go skończyliśmy. O co warto zadbać, aby ciasna kuchnia nie przyprawiała nas o codzienny ból głowy? Zapraszamy do przeczytania artykułu. 

O czym należy pamiętać przy urządzaniu małej kuchni?

Odpowiednia aranżacja niewielkich pokojów, szczególnie kuchennych, jest trudnym zadaniem, ale jeśli odpowiednio podejdziemy do tego problemu, rezultat będzie zachwycający. Przede wszystkim na etapie remontu i malowania ścian, warto postawić na jasne kolory i zadbać o dobre oświetlenie pomieszczenia. Lepszym wyborem będą lekkie rolety w oknie, niż ciężkie zasłony. 

Koniecznie zadbajmy o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania kuchennych sprzętów. Warto wykorzystać każdy kąt, który tutaj jest na wagę złota. Aby zyskać dodatkowe miejsce na garnki, można zastosować wyższe wiszące szafki, które sięgają aż do sufitu. Sprytnym miejscem na przechowywanie płaskich elementów, takich jak pokrywki od patelni lub formy do pieczenia, są szuflady przypodłogowe.  Pomocny będzie też mobilny wózek na podręczne akcesoria.

Jeśli nie mamy dużej rodziny lub nie gotujemy w domu zbyt często, warto zastanowić się też nad mniejszym sprzętem AGD. Dwupalnikowa płyta grzewcza lub węższa zmywarka często są równie dobrym wyborem, a pozwolą zaoszczędzić miejsce. 

Jakie meble będą najlepsze do małej kuchni?

W mniejszych kuchniach bardzo dobrze sprawdzą się mobilne, nowoczesne kuchnie. Szczecin to miasto, w którym działa sklep 33 Meble, oferujący duży wybór wyposażenia domowego, w tym również meble idealne do małych kuchni.

niedziela poniedziałek wtorek środa czwartek piątek sobota styczeń luty marzec kwiecień maj czerwiec lipiec sierpień wrzesień październik listopad grudzień
  • Zarejestruj się

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się zamiast tego lub zresetuj hasło